Poznaj listę finalistek konkursu „Zostań Panią Ambasador”

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu „Zostań Panią Ambasador”! Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie, a wybór laureatek spośród ponad 100 zgłoszeń był wielkim wyzwaniem. Z uwagą przeczytałyśmy wszystkie eseje oraz aplikacje. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dojrzałości, poziomu wiedzy, osiągnięć oraz mocnego, zaangażowanego głosu współczesnego pokolenia dziewcząt. Jesteśmy przekonane, że uczestniczki konkursu mają ogromną moc sprawczą i misję do zmiany naszego świata na lepsze.

Lista zakwalifikowanych finalistek:
1. Weronika Boguś
2. Julia Cieślikowska
3. Aleksandra Korzeniewska
4. Olga Kurczak
5. Iga Mojsa
6. Julia Oleszyńska
7. Aleksandra Orlikowska
8. Zuzanna Pogońska
9. Kira Sukhoboichenko
10. Zofia Szczekocka
11. Maria Świerczyńska
12. Aleksandra Warda

Mając na względzie aktualną sytuację sanitarną i ewentualne ograniczenia stworzyłyśmy krótką listę rezerwową na wypadek, gdyby któraś z finalistek nie mogła uczestniczyć w finale konkursu.

Na liście rezerwowej znalazły się:
Marianna Sokołowska–Ciszewska, Aleksandra Majówka,
Zofia Halbersztat, Alicja Gwiazda.

Gratulujemy!
Zespół Konkursu „Zostań Panią Ambasador”

Mając na względzie aktualną sytuację sanitarną
i ewentualne ograniczenia stworzyłyśmy krótką listę rezerwową na wypadek, gdyby któraś z finalistek nie mogła uczestniczyć w finale konkursu.


Na liście rezerwowej znalazły się:
Marianna Sokołowska–Ciszewska, Aleksandra Majówka, Zofia Halbersztat, Alicja Gwiazda.

Gratulujemy!
Zespół Konkursu „Zostań Panią Ambasador”

O konkursie "Zostań Panią Ambasador"

Jeśli interesuje Cię obszar dyplomacji, wierzysz w świat bez barier i Twoją pasją jest kreowanie zmian, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Dzięki udziałowi w konkursie masz szansę zdobyć niepowtarzalne doświadczenie i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu. Wyślij do nas swój esej na temat: „Jeden głos może zmienić świat na lepsze”.

Od 2012 roku 11 października jest Międzynarodowym Dniem Dziewczyny (International Day of the Girl). Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę na wyzwania z jakimi mierzą się nastoletnie i dorastające dziewczęta oraz by wspierać je w dążeniu do realizacji swoich marzeń i do budowania równoprawnego dla wszystkich świata.

W ramach polsko-izraelskiej odsłony obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczyny rusza pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador", które mają szansę poznać świat dyplomacji i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu.

W każdym roku dziewczyny na całym świecie biorą udział w programach umożliwiających wstąpienie do świata mediów, nauki, dyplomacji, biznesu i polityki na jeden dzień, aby ich głos został usłyszany.

Organizatorami konkursu „Zostań Panią Ambasador” jest Ambasada Izraela w Warszawie oraz Fundacja Leopoldy Wild. Fundacja Vital Voices Poland objęła konkurs patronatem.

Celem projektu jest zainspirowanie młodych dziewcząt do podejmowania postaw przywódczych, pokazanie świata bez barier oraz zachęcenie do działania na rzecz społeczności lokalnych oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.

Udział w konkursie mogą wziąć uczennice ze szkół z całej Polski, w wieku 14- 17 lat, które chciałyby zdobyć doświadczenie w międzynarodowym środowisku i na jeden dzień zostać Ambasadorkami w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu.


Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Kto może wziąć udział?

Jaki jest cel projektu?


Co można zyskać?

Zwyciężczynie będą miały niepowtarzalną okazję, aby obserwować dyplomatów podczas ich codziennej pracy, co mamy nadzieję, stanie się źródłem inspiracji do przyszłej aktywności w sferze publicznej i być może w wyborze ścieżki kariery zawodowej.


Lista finalistek konkursu zostanie ogłoszona na początku października. Kapituła konkursowa wybierze 11 najlepszych prac, a ich autorki zostaną zaproszone do Warszawy, aby 14 października towarzyszyć Ambasadorom w ich pracy przez jeden dzień.

Jak zgłosić swój udział?

Zadanie konkursowe polega na napisaniu eseju w języku polskim (max. 2 strony) na temat: „Jeden głos może zmienić świat na lepsze”.


1. Przeczytaj uważnie


2. Napisz esej korzystając z dokumentu


3. Wypełnij


4. Esej wraz z wypełnionymi, podpisanymi dokumentami wyślij za pomocą formularza zgłoszeniowego.


Zwróć uwagę, aby wielkość przesyłanych plików nie przekroczyła w sumie 5MB.



Wybierz...
Wybierz...
Regulamin konkursu (pobierz)
Format eseju (pobierz)
dokumenty formalne (pobierz)
dni
godziny
minuty

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 października 2020

Organizatorzy konkursu

Fundacja Leopoldy Wild

Kluczową misją Fundacji jest inwestowanie w rozwój wyjątkowych programów edukacyjnych dla młodzieży w obszarze STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych. Fundacja kreuje programy i inicjatywy wspierające przedsiębiorczość, wykorzystanie nowoczesnych technologii i propagujące zrównoważony rozwój w Polsce i na świecie.


Marzeniem założycielki Fundacji Leopoldy Wild było powołanie fundacji w imieniu jej prababki, Leopoldy Wild, która urodziła się w 1886 roku niedaleko Lwowa, w Cesarstwie Austro-Węgierskim. Leopolda była pionierką, przekonaną o sile edukacji i przedsiębiorczości, która swoimi osiągnięciami zainspirowała kolejne pokolenia kobiet.

Wierzymy, że wspierając pokolenie młodych kobiet budujemy lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Tylko ich aktywny udział w życiu publicznym jest gwarancją prawdziwie równego

i otwartego społeczeństwa.

Aleksandra Gren

Prezeska i założycielka Fundacji Leopoldy Wild

Ambasada Izraela w Warszawie

Izrael od początku istnienia był oddany sprawie wzmacniania pozycji dziewcząt i kobiet oraz równości. Aktywnie wspiera i promuje rozwiązania dotyczące tego problemu na całym świecie, rozumiejąc, że równy status kobiet i mężczyzn jest kwestią podstawowych praw człowieka.


Izraelki od lat wyróżniają się jako liderki w dyplomacji, polityce, prawie, nauce, medycynie, mediacji i kulturze, a Izrael, poprzez swoje ambasady na całym świecie, od początku istnienia ONZ wspiera inicjatywy Narodów Zjednoczonych na rzecz dziewcząt i kobiet. I choć Izrael, podobnie jak wiele społeczeństw, nadal stoi w obliczu wyzwań związanych z kwestiami równości płci, w ostatnich latach poczyniono znaczne postępy w realizacji tego ważnego celu.


W Ambasadzie Państwa Izrael w Polsce uważamy, że najważniejsze jest inicjowanie i wspieranie projektów, które dają dziewczętom możliwości rozwoju i dodają wiary w ich zdolność do bycia liderkami w swoich społecznościach. Dążymy do zaangażowania naszych międzynarodowych i lokalnych partnerów, aby pomóc osiągnąć pełną i rzeczywistą równość we wszystkich aspektach życia dziewcząt w Izraelu, Polsce i na całym świecie.

Zainicjowaliśmy projekt „Zostań Panią Ambasador”, rozumiejąc, że w młodych kobietach drzemie wielka moc twórczych zmian, dlatego warto je inspirować i wspierać w drodze do realizacji marzeń. Chcemy budować w nich poczucie sprawczości i zachęcać do aktywności w sferze publicznej, bo tylko tak możemy stworzyć równoprawny dla wszystkich świat. Wierzę, że przyszłość zaczyna się dziś od tych dziewczyn.

Alexander Ben Zvi

Ambasador Izraela w Polsce

Patronat

Fundacja Vital Voices

Vital Voices Chapter Poland reprezentuje międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Ówczesna Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu chciały wspierać kobiety w imię zasady, że „prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka”. Misją Vital Voices Poland jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Polsce.”

Ambasady uczestniczące w projekcie

Partnerzy wspierający projekt

Partnerzy wspierający projekt

Patroni medialni

Patroni medialni

Projekt i wykonanie

Kontakt

dayofthegirl@leopoldawild.org

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego działania strony internetowej oraz ułatwienia użytkownikom korzystania z naszego serwisu. Pozwala to m.in. dostosować wygląd strony internetowej oraz reklamy do Państwa preferencji. Pliki cookies wykorzystujemy także w celach statystycznych. Zarządzać plikami coookies mogą Państwa z poziomu wykorzystywanej przeglądarki internetowej.